ADHD u dorosłych. Poradnik jak z tym żyć Sabine Bernau

ISBN:

Published: 2007

Paperback

184 pages


Description

ADHD u dorosłych. Poradnik jak z tym żyć  by  Sabine Bernau

ADHD u dorosłych. Poradnik jak z tym żyć by Sabine Bernau
2007 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 184 pages | ISBN: | 6.27 Mb

Zespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD, to zaburzenie dobrze dzisiaj znane, a dotknięte nim dzieci mogą liczyć na zrozumienie rodziców i nauczycieli. Ale nadpobudliwe dzieci dorastają, studiują, pracują, zakładają rodziny, aMoreZespół nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD, to zaburzenie dobrze dzisiaj znane, a dotknięte nim dzieci mogą liczyć na zrozumienie rodziców i nauczycieli.

Ale nadpobudliwe dzieci dorastają, studiują, pracują, zakładają rodziny, a ich problem często nie znika, tymczasem w dorosłym życiu na ogół nie można liczyć na wyrozumiałość. Szacuje się, że 2-6% dorosłej populacji cierpi na tego rodzaju zaburzenia. Czy w aroganckiej sprzedawczyni, niesumiennym studencie, niezorganizowanym koledze z pracy dostrzegam osobę chorą?

A może to właśnie ja jestem taką osobą, uciążliwą dla otoczenia, ale przede wszystkim nieradzącą sobie z samą sobą, nieakceptującą siebie i cierpiącą? Osoby dotknięte tym zaburzeniem często nie wiedzą, że mogą się poddać terapii. Jeśli nawet ADHD nie uda się wyeliminować, można nauczyć się z nim żyć. Można pracować nad sobą, skorzystać z fachowej pomocy psychologa, leczyć się farmakologicznie. Jak pisze Sabine Bernau, pierwszym krokiem w terapii powinno być przywrócenie choremu nadziei, uświadomienie, że ADHD nie jest przekleństwem.

Ta książka wielu ludziom przywróci nadzieję.Enter answer

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "ADHD u dorosłych. Poradnik jak z tym żyć":


goldenshellsaudi.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us